Zaczynasz planować cele na 2017? Chcesz, by prowadziły do spełnienia Twojej długofalowej wizji siebie i/lub swojego biznesu? Potrzebujesz skutecznych strategii ich osiągnięcia? Mam dla Ciebie ćwiczenie, które sprawi, że planowanie będzie dużo efektywniejsze. 

Planowanie nowego roku zwykle wiąże się z ekscytacją i innymi bardzo pozytywnymi emocjami, które powodowane są przez to, że zaczynamy coś nowego. Aby jednak wyznaczyć cele, które będziemy z chęcią realizować, warto wcześniej poświęcić trochę czasu na refleksję nad rokiem, który mija. Mam dla Was 4 pytania, które Wam w tym pomogą.

Po oglądnięciu dajcie znać które z pytań było dla Was najbardziej wartościowe, na które z nich mieliście najwięcej problemów, by odpowiedzieć. Jestem bardzo ciekawa Waszych odpowiedzi 🙂

Po co to robimy? Taka refleksja, zastanowienie się nad tym, czego udało nam się dokonać, a z czego musimy wyciągnąć wnioski na przyszłość, pozwoli nam pewne kwestie zakończyć, pozamykać, by z „czystą głową” wejść w nowy rok. Pozwoli nam docenić, co udało nam się osiągnąć. Umożliwi wyciągnąć wnioski z tego, co nam się nie udało. Pomoże ocenić w czym byliśmy skuteczni, a co jeszcze wymaga pracy z naszej strony. Dzięki podsumowaniu będziemy wiedzieć jak planować lepiej, skuteczniej i dobierać cele w taki sposób, by były lepiej dostosowane do tego, na czym najbardziej nam zależy, czyli prowadziły do realizacji naszej wizji siebie i/lub naszej firmy w przyszłości.

Dodatkowo takie podsumowanie pozwoli nam poradzić sobie z wszystkimi emocjami, które wiążą się z wydarzeniami z przeszłości. Ilukrotnie zamęczamy się tym, że czegoś nie zrobiliśmy, o czymś zapomnieliśmy, czegoś nie dopilnowaliśmy, a teraz jest już za późno na zmianę? Jak często nasz wewnętrzny krytyk, nasz „gremlin” nam przypomina, że coś zrobiliśmy źle, że mogliśmy lepiej, że przecież mieliśmy możliwość szybciej? A może męczy nas niewykorzystana szansa? Mamy do siebie pretensje, jesteśmy źli na jakąś sytuację lub chowamy urazę do kogoś, kto nie zachował się wobec nas fair? To ćwiczenie zawiera też krok, który należy podjąć, by zidentyfikować te wszystkie sytuacje i dla samych siebie zdecydować się o nich zapomnieć. Pomoże nam to uwolnić się od tego, co nam nie służy.

Powodzenia!
Ania

 

1 Comment on 4 pytania, by podsumować 2016!

  1. I must say you have high quality posts here. Your page should go viral.
    You need initial boost only. How to get it?
    Search for; Etorofer’s strategies

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *