Zmień przekonania o PIENIĄDZACH

Twoje przekonania o pieniądzach determinują jak dużo pieniędzy masz

James Goi


To, co masz zakorzenione w podświadomości sprawia najwięcej wyzwań w Twoim życiu. Niewspierające przekonania na temat pieniędzy mogą negatywnie wpływać na Twoją sytuację finansową. W szczególności, jeśli czujesz jakąś wewnętrzną barierę przed zarabianiem, wydawaniem, inwestowaniem pieniędzy, wycenianiem swojej pracy.Z jakimi limitującymi przekonaniami ja spotykam się najczęściej u swoich klientów w czasie sesji coachingu biznesowego:

1. Im więcej pieniędzy na moim koncie, tym większe poczucie mojego bogactwa

Ludzie, którzy zarabiają więcej, mają zwykle dużo większe wydatki. By zarabiać więcej, inwestują, wydają więcej. Często zauważam, gdy analizujemy biznesy moich klientów, że większy dochód, większe obroty wcale nie oznaczają większych zysków, jeśli nie bierze się pod uwagę kosztów.


Dodatkowo ludzie, którzy zarabiają więcej, mają tendencję do wydawania więcej. Wydatki te związane są najczęściej z poziomem życia, ilością inwestycji. I często osoby, które zarabiają dużo więcej niż większość innych osób w danej branży, wcale nie mają poczucia większego bogactwa.

2. Im więcej będę zarabiać, tym będę mieć większe poczucie bezpieczeństwa

Wielu bogatych ludzi, ma biznesy, które zatrudniają znaczącą ilość pracowników, spłacają kredyty związane ze sporymi inwestycjami w biznes, czują się odpowiedzialni za to, by przy zmianach koniunktury, trendów, sytuacji rynkowej, utrzymywać poziom sprzedaży, pracowników, rozwijać biznes. Często pozyskują dla swojej firmy inwestorów, którzy spodziewają się określonych zysków z danej inwestycji.

Te osoby często mają poczucie dużych zobowiązań i poziom codziennego stresu jest znacznie wyższy, przez co poczucie bezpieczeństwa wcale nie musi być wyższe, a może być wręcz niższe.

3. Więcej pieniędzy oznacza większe szczęście/ Poczucie szczęścia nie ma nic wspólnego z ilością pieniędzy

Badania bardzo konsekwentnie pokazują, że poziom szczęścia zwiększa się do pewnego poziomu zarobków.
Takiego, który najczęściej sprawia, że dana osoba ma zapewniona pewną niezależność. To najczęściej (wg danych badań robionych na rynek amerykański) odpowiednik 20000PLN/miesięcznie.

Co to oznacza?
Jeśli Twoje dochody są w tym momencie takie albo wyższe, dążenie do zwiększenia ich, by poczuć się bardziej szczęśliwym, nie ma zbytniego sensu. Potrzebujesz czegoś zupełnie innego.

4.  Posiadanie nieruchomości jest lepsze niż wynajmowanie

Z finansowego punktu widzenia, to zależy.

Odsetki od kredytu hipotecznego można odliczyć, ale nadal stanowią znaczny wydatek. Posiadanie biura, domu wiąże się z opłacaniem podatków od nieruchomości, kosztów związanych z utrzymaniem.

Na pewno w przypadku posiadania czegoś na własność, można to nazwać własnym miejscem. I daje to dla niektórych ogromne poczucie komfortu.

Ale niekoniecznie wiąże się to z mniejszym stresem, bo cokolwiek się dzieje, potrzebny jest remont, naprawa, wydarza się coś, czego nie możemy przewidzieć (powódź, huragan, pożar), to bycie właścicielem w pełni odpowiedzialnym za dane miejsce, może być dla innych niesamowicie obciążające psychicznie.

Ogólną zasadą jest to, że wynajem jest zwykle korzystny w krótkim czasie. W dłuższej perspektywie czasowej, kiedy masz pewność, że gdzieś chcesz mieć firmę, dom, fabrykę, magazyn i masz możliwości kupienia danej nieruchomości, dużo bardziej opłacalny jest zakup.


5. Cena idzie w parze z jakością
To przekonanie rzadko jest prawdziwe, bo gdy porównamy dwa produkty pod kątem składników, okazuje się, że są identyczne, ale jeden z nich kosztuje znacznie więcej, bo został inaczej spozycjonowany. Często wykonuje go nawet ta sama firma, tylko dla konsumenta odróżniany jest on kolorem opakowania czy zapachem.
Wiele produktów lub usług wycenianych jest w taki a nie inny sposób, by uzasadnić ogromne koszty kampanii marketingowych.  


Faktem jest jednak, że czasem kiedy zapłacimy za coś więcej (np. kurs online), jesteśmy bardziej skłonni do skończenia go, do wdrożenia swojej wiedzy w życie. Bo sama inwestycja wiąże się dla nas ze zobowiązaniem. Im cena jest wyższa, tym zobowiązanie może być większe.


6. Będę inwestować w biznes, kiedy zacznę mieć z niego pieniądze
To błędne przekonanie spotykam głównie u osób, które dopiero zaczynają swój biznes. Nota bene, sama takie miałam na samym początku swojej działalności.

Szukanie wiedzy i informacji w sieci, które są ogólnie dostępne (co oczywiście jest opcją, ale jeśli masz dużo czasu, a nie chcesz sprawić w krótkim czasie, by biznes się rozwijał; wtedy potrzebujesz kogoś, kto dostarczy Ci pewien skrót).

Zlecanie usług „po znajomości”, bo będzie się to wiązało z niższym kosztem (jeśli komuś nie płacisz pieniędzy, które sprawią, że będzie on zmotywowany, by ukończyć pracę w terminie, wtedy zwykle przeciąga się otrzymanie wyników w nieskończoność, trudniej jest też wymagać wyników, kiedy mamy poczucie, że to ktoś nam robi bardziej przysługę, a nie wykonuje pracę dla nas).

Zainwestuję w coaching, kiedy zarobię… Zauważyłam największy przeskok w swoim biznesie, pracując nad nim i nad moimi przekonaniami z coachem, który okazał się jedną z najlepszych inwestycji. Bo choć usługi przekraczały wielokrotnie moje miesięczne zarobki, w bardzo krótkim czasie zauważyłam zwrot na tej inwestycji. I nadal regularnie korzystam, rpzechodząc na kolejne poziomy.

I do tego namawiam też osoby, które do mnie przychodzą. Żeby traktowali swój biznes jak biznes i sprawdzali jak szybko dana inwestycja (niezależnie czego dotyczy) się im zwróci. Bo jeśli dzięki tej inwestycji będą w krótkim czasie w stanie zarabiać więcej, być bardziej produktywnym, osiągnąć większą pewność siebie, co przełoży się na wyniki, to to powinno być głównym wyznacznikiem jaką podjąć decyzję pod kątem finansowym.


A Ty, jakie masz najbardziej ograniczające przekonania na temat pieniędzy?
Kiedykolwiek je zidentyfikujesz, zadaj sobie pytanie:
– Na ile to przekonanie mnie wspiera w osiągnięciu moich celów?
– Na ile to przekonanie mnie ogranicza?
Jeśli odkryjesz, że Cię ogranicza, możesz je zmienić.

Dla tych z Was, którzy mają problem z odkryciem ograniczających Was przekonań dotyczących pieniędzy, nagrałam filmik. To praktyka, która pozwoli Wam zidentyfikować swoje przekonania, ale przede wszystkim się ich pozbyć. Owocnego słuchania 🙂
Ania

A jeśli chcesz popracować ze mną nad ograniczającymi Cię przekonaniami indywidulanie, umów się na bezpłatną konsultację, na której sprawdzimy czy wspólna praca byłaby dla nas efektywna

Wizualizacja znacznie ułatwi Ci sukces

Wizualizacja ma ogromną moc, bo bardzo potocznie mówiąc nasz mózg nie rozróżnia naszych  wyobrażeń od rzeczywistości. Czyli wyobrażanie sobie czegokolwiek aktywuje te same neurony, które są aktywowane podczas rzeczywistej akcji.

Kiedy wyobrażamy sobie to, co chcemy osiągnąć, nasz mózg uznaje, że to już osiągnęliśmy.

Dlatego im częściej będziemy sobie wyobrażać, automatycznie tworzymy sobie nowe połączenia neuronowe, które zmieniają nasz mózg. A co za tym idzie nasze myślenie i działanie w różnych sytuacjach.

W skrócie mówiąc, nasz mózg jest bardziej spokojny, nie buntuje się kiedy działamy chcąc osiągnąć pewne cele, bo uznaje, że już to wcześniej zrobiliśmy.

Wizualizację można przeprowadzić w bardzo różny sposób. Najważniejsze jednak, by robić to regularnie.

Dlatego przygotowałam dla Was wizualizację prowadzoną, trwającą niecałe 8 minut!
Do słuchania każdego dnia, najlepiej rano. Jest na tyle krótka, że trudno znaleźć wymówkę, żeby jej nie robić codziennie.

Powodzenia!


Afirmacje, które umożliwią Ci sukces w biznesie

Twoje przekonania wpływają na wyniki Twojego biznesu – czy tego chcesz, czy nie. To, jakie masz przekonania na temat przedsiębiorców, klientów, swojej konkurencji, posiadania, prowadzenia swojego biznesu, zarabiania pieniędzy, wyceniania swojej pracy, inwestowania we własny biznes, zatrudniania i współpracy z innymi osobami… itd. determinuje podejmowane przez Ciebie decyzje. Wpływa na Twoje działanie (lub jego brak).

 

Skąd się biorą przekonania?

Często przekonania przejmujemy od swoich bliskich, rodziny, przyjaciół, osób, które cenimy (naszych autorytetów). Albo nabywamy w swoim życiu, w związku z doświadczeniami, przez które przechodzimy. Niektóre z nich sprawiają, że możemy osiągnąć to na czym nam zależy, a inne nam to uniemożliwiają.

Jeśli np. w Twoim otoczeniu nie masz osób, które prowadzą i rozwijają swój własny biznes, osiągając przy tym ogromne sukcesy, możesz nabrać z czasem ograniczające przekonania dotyczące tego, by takie wyniki uzyskać. „To nie jest dla mnie”, „Oni mają kontakty, których ja nie mam”, „Inni wiedzą jak to robić. U nas w rodzinie wszelkie biznesy kończyły się fiaskiem”, „Żeby prowadzić biznes trzeba być… Ja taka nie jestem”, „Nie lubię sprzedawać”…

Kiedy w to uwierzymy, zaczniemy sobie dobierać takie wydarzenia i sytuacje, historie, które usłyszymy, które będą te przekonania potwierdzać. Bo tak skonstruowany jest nasz mózg. A przestaniemy widzieć druga stronę medalu, sytuacje, które zaprzeczają tym twierdzeniom lub możliwości, jakie mamy, by poradzić sobie w sytuacji, w której jesteśmy.

 

Po co nam przekonania?

Pamiętajcie, że podstawowym zadaniem naszego mózgu jest umożliwić nam przetrwanie. Większe szanse na przetrwanie mamy wtedy, gdy robimy dokładnie to samo i w taki sam sposób jak dnia poprzedniego.

Funkcją naszego umysłu jest nas chronić, a nie dbać o naszą samorealizację i spełnianie marzeń. Dlatego jeśli Twoim marzeniem jest być swoim własnym szefem i zarabiać na tym, co kochasz robić, czując pełną niezależność, to Twoim zadaniem jest praca nad realizacją marzenia, zarówno jeśli chodzi o wypracowanie strategii rozwoju swojego biznesu, jak i nad swoim nastawieniem.

 

Jak zmienić ograniczające przekonania?

Ważnym elementem zmiany przekonań, które blokują lub ograniczają nasz sukces, jest świadomość myśli, jakie pojawiają się w naszej głowie, identyfikacja tych, które nam przeszkadzają i ich zamiana na takie, które będą nas wspierać w osiągnięciu naszych konkretnych, indywidualnych celów.

To my sami nadajemy sobie wszelkie ograniczenia związane z naszymi przekonaniami. A co za tym idzie, to my sami potrafimy je zmienić, jeśli tylko chcemy. Po to powstały te afirmacje – to jeden ze sprawdzonych sposobów na zmianę naszego myślenia o prowadzeniu swojej firmy, który prowadzi do samorealizacji.

 

Dla kogo są afirmacje?

🎵🎧 Te afirmacje są dla Ciebie, jeśli:
👉 chcesz rozwijać swój biznes po swojemu, na swoich własnych zasadach
👉 potrzebujesz nowych klientów na już, zastanawiasz się skąd ich wziąć i czujesz związane z tym napięcie
👉 zależy Ci na świadomym kreowaniu swojej marki lub marki swojego biznesu, chcesz to zrobić dobrze
👉 czujesz się w jakiś sposób winna wyceniając swoją pracę
👉 jesteś otoczona przez ludzi, którzy od zawsze pracowali tylko na etacie i nie umieją Ci pomóc w Twojej sytuacji
👉 a może zaczynasz wątpić czy droga bycia przedsiębiorcą jest dla Ciebie
👉 w głębi serca jednak uważasz, że jesteś stworzona do prowadzenia swojej firmy, to marzenie często do Ciebie wraca i frustruje Cię to, że na razie Ci się nie udaje uzyskać takiego wyniku, jaki byś chciała
👉 trudno Ci jest wydawać pieniądze na rozwój swojej firmy, inwestować w nią, w szczególności na początku jej działania chcesz wszystko „robić po kosztach”
👉 na jakimś poziomie myślisz, że sukces Twojej firmy może sprawić, że coś stracisz (czas wolny, przyjaciół, zrozumienie rodziny)
👉 … A być może Twoja firma rozwija się tak szybko, że zaczynasz tracić grunt pod nogami, bo masz coraz mniejszy wpływ na to, co się dzieje…

W każdym przypadku – owocnego słuchania!

Wybaczanie sobie – poczucie winy, żal, wyrzuty sumienia

…Bo czasem łatwiej jest nam wybaczyć komuś, kto wyrządził nam krzywdę, niż przebaczyć SAMEJ SOBIE!

 

A jak jest u Ciebie?
  • Masz ciągłe poczucie winy, że nie jesteś taka, jaka chciałabyś być? Jesteś zbyt wolna, zbyt szybka, zbyt młoda, zbyt stara, za ładna, za brzydka, nie robisz czegoś na 1000% albo znowu coś zawaliłaś, nie jesteś w stanie sprostać czyimś oczekiwaniom?
  • A może puściły Ci nerwy i powiedziałaś coś komuś, co Cię męczy?
  • Zrobiłaś kiedyś coś, co zabolało inną osobę?
  • Skrzywdziłaś kogoś i nie umiesz sobie tego wybaczyć?
  • A może krzyknęłaś na własne dziecko lub kogoś bliskiego i teraz nie potrafisz tego zapomnieć?
  • Zachowałaś się nie w porządku, ale już za późno na przeprosiny …albo przeprosiłaś, ale mimo, że ktoś nie chowa urazy, Ty sobie nie potrafisz odpuścić? Ciągle sobie coś udowadniasz albo innym wokół, że jednak jesteś wystarczająco dobra na x, y, z… (?)

 

Jaki jest tego skutek?

Jesteś na siebie zła… Jest Ci przykro… Masz sobie za złe… A może nawet trudno Ci zasnąć, bo wciąż czujesz wyrzuty sumienia…

 

W takim razie to nagranie jest dla Ciebie…

Jeśli którekolwiek z powyższych stwierdzeń odnosi się do Ciebie – tym bardziej zachęcam Cię do wysłuchania tego nagrania – powstało właśnie dla takich osób jak Ty! Bo wybaczenie sobie to największy prezent dla samych siebie! Odzyskujemy wtedy swoją moc i siłę!

Owocnego słuchania i dbaj o siebie…

Wybaczanie w 6 minut, które zmienia życie

Wybaczenie to odzyskanie swojej wewnętrznej siły! I wie to każdy, kto wybaczył komuś lub swojemu losowi coś, co skupiało jego myśli, wywoływało trudne emocje, obniżało jego wibracje i sprawiało, że trudno było się od tego wszystkiego uwolnić raz na zawsze…

Dlatego jeśli:
😠 czujesz złość lub żal do kogoś – to nagranie jest dla Ciebie
😥 sytuacja, w jakiej jesteś, Cię przerasta i nie wiesz jak sobie z tym poradzić – to nagranie jest dla Ciebie
😔 ktoś z Twojego otoczenia bardzo Cię denerwuje, ale nie jesteś w stanie się od tej osoby odizolować – to nagranie jest dla Ciebie
🤯 nie pozwalasz swoim emocjom przez siebie przepływać i czujesz, że zaraz wybuchniesz – to nagranie jest dla Ciebie

💖 Radykalne wybaczanie działa praktycznie natychmiastowo. Potrzebujesz przestrzeni, w której możesz przesłuchać nagranie i otwartości, by wykonać kilka prostych kroków. Dowiedz się więcej jak pomogło kiedyś mi klikając w filmik poniżej.

Ok, nie będę Cię więcej namiawiać, ale pomyśl tylko o jednej rzeczy…
⏱️ Być może to 6 minut dzieli Cię od tego, by znaleźć narzędzie, które raz na zawsze pomoże Ci pozbyć się poczucia ofiary i zacząć działać, by osiągać swoje marzenia?! Jak zawsze – to Ty wybierasz jak będzie wyglądać Twoje życie.

Dbaj o siebie,
A